اخبار

تثبیت مرجعیت ساترا بر شبکه نمایش خانگی

 

رییس هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای ایران :

از افرادی تعجب می‌کنم که نه‌تنها کارشان توقیف نشده، بلکه مجوز ساترا هم دریافت کردند.

دکتر امید علی مسعودی، رییس دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره و رییس هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای ایران :

من از افرادی تعجب می‌کنم که نه‌تنها یک مورد از کارشان توقیف نشده، بلکه مجوز ساترا هم دریافت کردند و حالا برخی از آنها بدون اطلاع از ماهیت مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با مصوبه الزامات ساماندهی حوزه صوت و تصویر فراگیر مخالفت می‌کنند. گویا پشت پرده شخصی به آنها می‌گوید که چه بنویسند و چه ننویسند؟

عده‌ای از مخالفان در واکنش به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی‌بر تثبیت مرجعیت ساترا بر شبکه نمایش خانگی می‌گویند که چرا این فضا به دست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست. مگر فرقی می‌کند که تنظیم‌گری به دست صداوسیما یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد.

بهترین راهکار برای حل مسائل صنفی گفتگو، مذاکره و تعامل است. ساترا در دوره جدید تعامل را به عنوان راهبرد خود تعریف کرده است. اگر برای هر یک محصولات نمایش خانگی نکته‌ای وجود داشته باشد، با عوامل تولید وارد گفتگو می‌شود.

لازم به ذکر است در روز‌های گذشته سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) آمار سه ماهه اول امسال شورای صدور مجوز تولید را منتشر کرد، که در طی ۱۱ جلسه، ۴۰ طرح سریال، ۸ فیلمنامه سریال و ۵ طرح برنامه تلویزیونی بررسی شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.