اخبار

ورود اپوزیسیون و بلاگر‌ها به عادی‌سازی مصرف مشروبات الکلی

 

ضد انقلاب و اپوزیسیون این بار با سناریوی تازه‌ای به میدان آمده‌اند. پس از سناریوسازی‌ها برای حجاب و تغییر سبک پوشش با کمک بلاگر‌ها و استحاله حجاب با حجاب‌استایل‌ها، حالا نوبت به عادی‌سازی مصرف الکل و مشروبات الکلی رسیده است.
سناریوی تازه‌ای که روی اجساد قربانیان الکل‌های تقلبی بنا شده و ضمن تلاش برای عادی‌سازی مصرف الکل می‌کوشد به جامعه القا کند فقط مشروبات دست‌ساز و تقلبی است که ضرر دارد.در یک ماه اخیر، اخباری مبنی بر مسمومیت الکلی برخی شهروندان در استان‌های مختلف منتشر شد.

هرچند مسمومیت‌های این‌چنینی هر از چند گاهی در کشور رخ می‌دهد، اما این بار سریال مسمومیت‌ها به شکل مشکوکی ادامه یافت. سریال مشکوکی که بازتاب‌هایش در شبکه‌های اجتماعی و از سوی برخی بلاگر‌های معروف ابهامات ماجرا را بیشتر کرد. اطلاع‌رسانی درباره الکل و نحوه تشخیص مشروبات اصل از تقلبی نخستین پرده‌ای بود که در واکنش به این ماجرا از سوی برخی فعالان رسانه‌ای و بلاگر‌ها انجام شد.

اطلاع‌رسانی‌هایی که در عمل سعی دارند با بهانه افزایش روند مصرف و انفعال دولت در این مساله، به جامعه القا کنند وقتی مصرف مشروبات الکلی افزایش یافته لازم است تا حرام شرعی آن لغو شده، واردات و مصرف آزاد شود تا واردکنندگان و تولید کنندگان، مشروبات را آزادانه و به طور قانونی و معتبر به فروش برسانند تا دیگر شاهد مسمومیت و مرگ هموطنان خود نباشیم؛ و این یعنی نخستین گام برای عادی‌سازی مصرف مشروبات الکلی در جامعه سنتی و مذهبی ایران، آن هم در شرایطی که در تمام کشور‌های دنیا حتی کشور‌های اروپایی و آمریکا برای به حداقل رساندن عوارض مصرف الکل می‌کوشند تا با قوانینی همچون تعیین حداقل سنی برای خرید و فروش و مصرف و همچنین قوانین سختگیرانه برای مصرف الکل پیش از انجام کار‌های نیازمند دقت و توجه همچون رانندگی، درتلاشند تبعات اجتماعی مصرف این ماده سکرآور را کنترل کنند.

با وجود این ، اما ما با یک «بازی سیاسی» در خصوص مصرف الکل مواجهیم؛ بازی‌ای که با سریال مرگ‌ها و مسمومیت‌های الکلی ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی آغاز شد تا حساسیت‌ها را نسبت به مصرف الکل در جامعه افزایش دهد…

 ورود اپوزیسیون به ماجرا

پرده دوم این نمایش، اما ورود برخی شبکه‌های فارسی‌زبان معاند به ماجرا و ارائه آموزش‌هایی درخصوص چگونگی تشخیص مشروبات سمی و تقلبی است. برخی بلاگر‌های اینستاگرامی این بار هم با سناریوی تازه‌ای وارد ماجرا شده‌اند. بلاگر‌هایی که برای عادی‌سازی مصرف مشروبات الکلی سراغ عادی‌سازی واژه‌های مرتبط با این ماجرا رفته‌اند و برای افزایش بازدید ویدئو‌ها و محتوا‌های خود، به آموزش تهیه یا استفاده از کلیدواژه‌های مربوط به آن بپردازند و حتی ویدئو‌های آموزش تولید مشروبات مخصوص اماکن و مجالس خاص را منتشر می‌کنند.

کنار هم چیدن تکه‌های این پازل نشان‌دهنده آن است که این بار برایمان خواب تازه‌ای دیده‌اند و در حالی که دنیا به دنبال راهکاری برای کاهش تبعات مصرف و آثار اجتماعی مصرف مشروبات الکلی است، جریان هدفمندی در کشورمان به دنبال عادی‌سازی مصرف الکل است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.